Про шкідливі звички
Тема. Про шкідливі звички
Мета. Продовжити формувати в учнів знання про шкідливу дію куріння та інших шкідливих звичок на організм людини та їх соціальну небезпеку. Виховувати бережне ставлення до свого здоров´я та оточуючих, його зміцнення як неодмінної умови розвитку гармонійної особистості.

Хід заходу

Вступне слово вчителя. Вітаю вас, шановні, діти!
Сьогодні ми зібралися такою кількістю, щоб знову поспілкуватися, обговорити проблеми, які виникають в житті кожної людини. Я думаю, що всі зі мною погодитеся, щоб довго жити треба мати міцне здоров´я. Вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, правильно харчуватися, перебувати на свіжому повітрі. Є ще одне: не шкодити своєму здоров´ю шкідливими звичками. Одна з цих шкідливих звичок - це куріння, це велике лихо. А ще більшим є алкоголь і наркотики. Мені б хотілося, щоб ви зрозуміли, які наслідки і небезпеки можуть виникати в нашому житті.

Перед кожною людиною в житті постає вибір.
Давайте і ми в кінці нашої зустрічі зробимо свій вибір!
Сьогодні до нас завітали органи, які на собі відчули негативний вплив куріння.

Рольова гра «Вплив куріння на організм людини»
Я, головний мозок нервової системи
Куріння викликає безперервне збудження, що ослаблює гальмівний процес, а це веде до виснаження нервової системи. Англійське прислів’я каже: "Курець пускає ворога в свої уста, який викрадає його мозок”. У мене погіршилась пам'ять. Я став побити в 1,5 паза помилок більше, ніж до куріння. Тепер я трієчник, а в молодших класах вчився лише на "4”і "5”. Я став вразливий, нервовий, у мене знизилася працездатність. Конфліктую з вчителями, сперечаюсь з товаришами. Я зовсім змінився, порушився перебіг психічних процесів.

Я, Опорно – рухова система
Мій господар став втомлюватись під час бігу або навіть від тривалої ходьби. З'явилися сильні болі в ногах. Облітеруючий ендортеріїт – ураження кровоносних судин нижніх кінцівок.

Мене звати - Травна система
Мій господар втратив апетит. Подивіться, як він схуд, як пожовк, які в нього погані зуби. Систематично пропускає уроки, бо їздить до стоматолога лікувати їх. А йому лише 15 років. А все через те, що нікотин із слиною потрапляє в організм. Після кожної викуреної сигарети різко підвищується кислотність шлунку. Їжа вчасно не перетравлюється. Можлива загроза виразки дванадцятипалої кишки. Куріння притуплює почуття голоду, бо порушується дія ферментів, їх розщеплення та всмоктування в тонких кишках. Він дуже погано їсть, через те так і відстав у розвитку від своїх ровесників.

А я , серце, орган кровоносної системи
Поки я не одержувало згубної отрути нікотину, я було здорове. Могло скорочуватись 100 тис. раз за добу і перекачувати 100 тон крові. Мій серцевий м'яз працював легко, ритмічно, не втомлюючись, забезпечуючи клітини організму достатньою кількістю кисню, підтримуючи тиск крові 130/70 мм рт. ст. але поганий хлопчисько почав курити. І в останній час я відчуваю, що число серцевих скорочень під впливом куріння збільшилося на 30 – 40 ударів за 1 хв. Це відбилося на моєму серцевому м'язі, він став гірше працювати. І я за добу стало одержувати на 2-3 тони крові менше. Я стало зношуватись, втомлюватись, старіти.
А я Слух
Тютюновий дим подразнює слизові оболонки ротової порожнини і носової, дихальних шляхів. Мій господар став вранці кашляти, на уроках фізкультури не може пробігти 3 круга. Через те, що знижуються захисні властивості слизових оболонок, він часто хворів на простудні захворювання. Подивіться у класний журнал, скільки він пропустив уроків, і ви відчуєте мою правоту.
Тютюновий дим, потрапляючи у внутрішнє вухо, викликає запалення Євстахієвої труби. Пошкоджуються слухові рецептори. З'явився біль у вусі. Я став трохи недочувати. А товариші глузують, що я став глухий.

Я - Печінка
Нікотин порушує білковий обмін і зменшує відкладання жиру. Значна частина амінокислот іде на покриття енергетичних затрат, а менша – на ріст і відновлення клітин. Знешкоджується нікотин у печінці, легенях, нирках. Протягом 10-15 годин після куріння нікотин і продукти його обміну виділяються через нирки з сечею і потом. З часом виникає цероз (зморщення) печінки. В 40% курців розладнується рухова функція жовчних шляхів, що призводить до застою жовчі. Ось що чекає мого господаря, а винен в усьому нікотин.

А я один із органів чуття - Зір
Нікотин пошкоджує мене, знижується функція зорового нерва, порушилась гострота зору, здатність розпізнавати кольори.
Це приходить поступово: зникає сприймання зеленого, червоного, синього кольорів. А зовсім недавно я попросив свого господаря пересісти на передню парту поближче до дошки – я став недобачати написане на дошці, пошкодився зоровий нерв.

Я як лікар, скажу ще й таке, що
Смертельна доза нікотину для людини 50-75 мг. Викурюючи 20-25 сигарет на день, людина дістає цю дозу. Внаслідок куріння в організмі руйнується значна частина вітаміну С. Встановлено, що 1 викурена цигарка позбавляє організм 25 мл аскорбінової кислоти. Така кількість цієї кислоти є в одному апельсині. Отже людина, яка викурює 20 цигарок на день, повинна з’їсти 4 кг апельсинів.

Вчитель. Боротьба з курінням тютюну передбачає збереження здоров'я людини і забезпечення його довголіття. Будемо сподіватися, що в майбутньому всі люди усвідомлять шкідливість "тютюнового зілля” і відмовляться від його вживання в ім'я цієї благодійної мети

Давайте у віршованій формі створимо антирекламу курінню.

Перегляд відеофільму «Правда про куріння» 14 хв

Ще страшніші за куріння інші вороги здоров´я - алкоголь і наркотики.

Інсценівка «Шкідливим звичкам – НІ! (з мультимедійною презентацією).

Учень 1.
Я – Цигарка,
я –красива, я – вродлива,
Багатьом здаюсь я дивом.
Димом всіх я огортаю
І в полон свій забираю…

Учень 2. Досить!Досить! … Ось наслідки цього полону:
1. Перебування в накуреному приміщенні протягом години дорівнює викурюванню однієї цигарки.
2. Кожна викурена цигарка відбирає 15 хвилин життя, крапля нікотину вбиває коня.
3. Курці хворіють бронхітом, туберкульозом; також - запалення ясен, карієс зубів, виразкове захворювання шлунку, дванадцятипалої кишки.
4. Рак легень виникає у курців в 20 разів частіше ніж у некурців.
5. У хлопчиків, які курять затримується ріст і статеве дозрівання, у дівчаток -настає безпліддя.
6. Погіршується пам'ять, увага, мислення, працездатність.
7. Кожна 7 смерть в Україні – спричинена курінням.

Цигарка. Хочете жити – кидайте курити!

Учень 3.
А мене ви впізнали?

Я – Горілка, я – гірка,
Це ж нікого не ляка!
Мене в чарку наливають,
Мною душу звеселяють,
Я - чарівну силу маю -
Розум тихо відбираю.

Учень 4. Годі!... Горілка – рідна сестра цигарки. Там де чарка, там і цигарка.

1. Люди, що вживають спиртне, хворіють на 20-30 відсотків частіше, ніж звичайно.
2. У питущих людей у 2-2,5 рази частіше виникають розлади психіки, гіпертонія, хронічне захворювання легень, туберкульоз.
3. В руках п’яниці автомобіль – знаряддя злочину.
4. Пристрасть до спиртного вкорочує вік людини на 15-20 років.
5. Особливо небезпечний алкоголь для молодого ростучого організму. У 25-літніх алкоголізм розвивається, як правило, за 5 років, 15-17 річних – удвічі швидше, 13-15 річних – менше ніж за рік.

Горілка. Коли ви не хочете бути в полоні Зеленого змія, бути алкоголіками, втратити здоров’я, добре ім’я, не вживайте алкогольних напоїв, навіть якщо їх пропонують дорослі, близькі вам люди! Зрозуміли?

Учень 5.
Я- Шприц!
Користь від мене
Тоді лише буде,
Якщо для добра
Беруть мене люди.
Лікую, рятую,
Життя зберігаю
Від різних хвороб
Я усіх захищаю.

Можна сказати, роль моя подвійна. Попадаючи до рук наркоманів, я позбавляю їх життя.

Учень 6. Так,
1. Наркотики або « біла смерть» забирає життя мільйонів людей.
2. Наркоманія веде за собою чуму ХХ століття – СНІД.
3. Серед хворих на СНІД – 70% це наркомани.
4. Тривалість життя більшості – 20-29 років.
5. Наркоманія – згубна звичка! 2-3 роки вживання наркотиків веде до повного виснаження організму.

Шприц. Не будьте бранцями «білої смерті»!

Учні говорять по черзі:
1. Ми – за життя!
2. Життя – це шанс . Скористайся ним.
3. Життя – це мрія. Здійсни її.
4. Життя – це цінність . Цінуй його.
5. Життя – це скарб. Бережи його.
6. Життя таке чудове – не марнуй його.

Вчитель. Тож, шкідливим звичкам скажемо (всі разом ) НІ!(показ плаката)

Перш ніж брати до рук чарку, цигарку, наркотики, подумайте: чи варто заради такого «зілля» губити здоров’я, щастя, життя?

То який ми зробимо вибір? (Здоров´я, щастя, радість і життя, а шкідливі звички – геть).
Ніякі причини не можуть змусити вас шкодити своєму здоров´ю.

То що ми скажемо ще раз « Шкідливим звичкам – НІ!»

Джерело: http://ЩКІДЛИВІ ЗВИЧКИ, КУРІННЯ, АЛКОГОЛЬ, СИСТЕМИ ОРГАНІВ, РОЛЬОВА ГРА
Категорія: Розробки заходів | Додав: Drug (16.11.2016)
Переглядів: 649 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]