Загадкові й граціозні улюбленці домашні

Тема. Загадкові й граціозні улюбленці домашні.

Мета. Розширити знання про свійських тварин – котів. З'ясувати де і коли вони появилися вперше, виявити особливості їх життя. Познайомити учнів з лікувальним впливом цих тварин на організм людини. Виховувати любов до тварин та бережне ставлення до них.

Епіграф."Людина культурна настільки, наскільки здатна зрозуміти кішку." Б. Шоу

 

Хід заходу

Слайд 2 Звучить ніжна мелодія , виходять двоє ведучих. Протягом заходу по кожній рубриці свої виступаючі.

Учень 1. У нашому календарі є ряд свят, які присвячені тим чи іншим подіям, людям, представникам тваринного світу. 8 серпня святкують Міжнародний день котів. У цьому ряду впевнено стоїть Всесвітній день кішок, який відзначається всіма любителями цієї прекрасної тварини в перший день весни - 1 березня. А 17 лютого , з 1992 року, відзначають День кота в Європі, створений з ініціативи італійського журналіста Клауді Ангелетті.

 

  • Учень 2. звичайно ж не офіційне або державне, а скоріше народне і громадське свято. Вибір дня був пов’язаний з лютим місяцем саме тому, що цей період знаходився під знаком Водолія (знак зодіаку), який характеризується в італійській культурній традиції, як знак вільних і незалежних духів.

 

Учень 1. Справа в тому, що за часів інквізиції, особливо кішок та котів чорного кольору, активно винищували, вважаючи їх помічниками злих сил, піднебесних духів злоби, що мешкають в повітрі.

 

Учень 2. Ідея Клауді, за даними проекту DilovaMova.com, знайшла відгук не тільки у активістів та захисників тварин, але сподобалася і більш широкій аудиторії, адже Італія є домом для більш ніж 2,5 мільйона бродячих кішок, з основними ареалами проживання у Римі, Турині, Неаполі та Мілані.

 

Учень 1. На підтримку Дня кота в Італії стали організовуватися численні дискусії, конференції, в тому числі фото виставки, збори коштів, щоб допомогти бродячим котам та кішкам. Потім ідея стала поширюватися і по інших європейських країнах, включаючи Україну та Польщу.

 

Учень 2. Щоб ми робили без цих котів?

Слайд 3 З історії одомашнення

 

Учень 1. Ці милі і загадкові тварини вже давно заслужили у людей повагу і любов. Кішки супроводжують людину на землі напевно від самого початку історії людської цивілізації.

 

Учень 2. Вчені запевняють, що кішок одомашнили ще понад 10 тисяч років тому. Із дикої на домашню кішку перетворили єгиптяни. Вони приручили кішок для боротьби з гризунами. Кожний одомашнений кіт походить від однієї з п’яти африканських диких кішок. З того часу вони майже не змінилися.

 

Слайд 3 Фрагмент відео про одомашнення «З полів на дивани». 2,9хв

 

Учень 1. В різних країнах і в різні часи ставлення до котів було різне, змінювалось від любові до ненависті. В середньовіковій Европі кішок остерігались, асоціюючи їх з відьмами і чаклунством. Пізніше коти почали займати особливе місце, на відміну від інших тварин. У світі живуть понад 500 мільйонів домашніх кішок. Більше 256 порід.

Тепер вони населяють практично всі райони Земної кулі, де живуть люди.

 

Слайд 4 Відеофрагмент «Породи котів». 3,08 хв

 

Учень 2. Найпопулярніша у світі порода кішок – Персидська кішка, після неї на другому місці Єнотова кішка (Мейн-кун) і на третьому – Сіамська кішка.

Учень 1. Розрізняють довгошерстні - персидські, сибірські, ангорські, бірманські і норвежські лісові.

 

Учень 2. Сфінкси, сіамські, орієнтальні, абіссінські, тонкінські, корати, єгипетські мау (короткошерстні або взагалі безшерстні)

 

Учень 1. Екзотичні короткошерстні, британські, картезіанські, шотландські веслоухі, російські голубі, бенгальські та багато інших. Ось які вони ці коти і кішки.

 

Учень 2. Згідно зі статистикою, коти є найпопулярнішими тваринами в світі, унікальними й цікавими, мудрими й ласкавими , але й досі залишаються найзагадковішими істотами.

 

 

Слайд 5 Факти із життя котів

Учень 1. А чи знаєте Ви наскільки унікальними і цікавими є коти?

Учень 2. Про котів і кішок існує безліч цікавих фактів, прочитавши їх, Ви здивуєтеся тому, якими все-таки незвичайними тваринами є коти і кішки.

 

Учень 1. Цікаві факти з життя кішок можуть бути пов'язані з фізіологічними особливостями породи, з історією їх розвитку, з культурними традиціями деяких народностей.

(Діти наводять факти)

  1. Існують країни, в яких домашня кішка в родині є винятком, наприклад, в Габоні, в Перу. А в інших країнах, наприклад, в Австралії, кішки живуть майже в кожній родині, і практично на кожного жителя припадає по одній кішці.

 

  1. У деяких країнах кішки отримують пенсійне забезпечення. До прикладу, в Австрії, коту, який охороняє склад зерна, покладена пенсія. Тільки, не в грошовому еквіваленті, а в продуктовому, тобто м'ясо, бульйон, молоко.

 

 

  1. Австралія – це і сама "котяча" країна . Там на 10 осіб припадає 9 котів.
     
  2. Вченими доведено, що дикі кішки живуть у 3 - 5 разів менше, ніж домашні.

 

 

  1. Самою старою кішкою вважалася Puss з Англії, яка померла в 36 років.

 

  1. Кішки люблять висоту. Також люблять висоту леопарди і ягуари, які сплять на деревах. Якщо кішка падає, то її внутрішнє вухо, що управляє балансом, допомагає їй приземлитися на лапи.

 

 

  1. Звук "мяу" був призначений для того, щоб маленькі кошенята могли кликати свою маму. Виростаючи, вони повинні перестати ним користуватися. Дорослі дикі коти, які живуть в природному середовищі, ніколи не нявкають. А нявкання домашніх котів стало універсальним способом спілкування дорослих котів з людиною.

 

Звучить пісня « Киць-Киць Мяу» у виконанні дітей.

  1. Коти полюють не тільки для того, щоб добути їжу, а й просто тому, що в них закладено природою прагнення вбивати. Навіть після ситного обіду ваш улюбленець буде з цікавістю слідкувати, чи не заґавиться якийсь горобець чи мишка. Якщо полювання буде вдалим - обов'язково принесе вам свою здобич. Але не для того, щоб похвалитися. Він зробить це, щоб навчити вас полювати.

 

 

  1. Коти, як і інші тварини, використовують тактику імітації, щоб залякати суперника. Вигнута спина, вуха, притиснуті до голови, загрозливе шипіння - таким чином ваш кіт зображає змію. Котам відомо, що змії - дуже небезпечні тварини і в ході еволюції вони навчились їх наслідувати.

 

  1. Кішки допомогли виявити приховані жучки у посольстві Нідерландів у Москві. Вони почали дряпати стіни, в яких були мікрофони, заховані шпигунами.

 

  1. Кішки дуже чутливі до вібрації. Вони , «живі сейсмографи», можуть відчути поштовхи землетрусу на 10 - 15 хвилин раніше людей.

 

Сдайд 6 Фрагмент відео «Пізнавальні факти про котів» 3,58 хв

 

Коти і кішки живуть з нами не перше століття. Але не кожен із нас знає про них досконально, особливо їх звички, можливості організму, особливості поведінки.

 

Слайд 7 Цікаве про котів

 

  1. Кішки чують і бачать значно краще за людей Якщо зіниці розширені, не дивлячись на яскраве освітлення, кішка чимось дуже зацікавлена або в грайливому настрої. Котам, щоб бачити, вистачає 1/6 світла, необхідного людині. Їх нічний зір дивний! У темноті очі кота використовують навіть світло, яке відбилося від сітківки.

 

 

  1. Чутливість кішки до гучності звуку в 3 рази вища, ніж у людини!

 

 

  1. Коти сприймають звукові частоти в діапазоні від 50 до 60 кГц. Собака реагує на звук частотою близько 40 кГц. Людина здатна уловлювати звуки частотою до 20 кГц.

 

 

  1. Коти відчувають запахи в 14 разів сильніше, ніж люди!

 

 

  1. Окрім носа, коти можуть уловлювати запахи за допомогою так званої “трубки Якобсона”, розташованої на верхньому піднебінні за передніми різцями. Кіт користується нею, коли повністю зосереджується на якомусь особливо цікавому запаху, втягуючи в себе повітря, злегка підвівши верхню губу і ніс.

 

6. Коти можуть пити морську воду. На відміну від людей, у котів є нирки, які можуть фільтрувати сіль та використовувати вміст води для зволоження свого тіла.

 

  1. У тілі людини налічується 206 кісток, а в тілі кішки – 230 , 517 мязів, тому вони набагато пластичніші, ніж ми. Оскільки в кішок немає ключиць, вони цілком можуть пролазити в отвори, в які пролазить їхня голова.

 

 

  1. У кішок приблизно 20 155 волосин на квадратний сантиметр.

9. Пухнасті пучки всередині вух котів називаються «вушні прикраси» («вушна омебльовка») Вони ізолюють вухо і допомагають відфільтрувати прямі звуки та брухт.


10. Очі наших домашніх улюбленців крупніші щодо тіла, ніж у інших тварин. Якби в людини були такі ж очі як у кішки (щодо тіла), то їх діаметр дорівнював би 5 см.
 

11. Колір очей кошенят змінюється з віком. Усі кошенята народжуються блакитноокими, в 2 тижні відкривають очі. При цьому очі каламутні і майже нічого не бачать. А до місяця забарвлення очей кошеняти набуває остаточний колір. Тому, беручи блакитнооке кошеня, багато господарів отримують кароокого чи жовтоокого вихованця.

 

12. З породи котячих, наші улюбленці єдині, хто при ходьбі тримають хвіст вертикально. Дикі кішки тримають хвіст горизантально або опущеним між ніг.


13. На загривку кішки є спеціальні рецептори, при вплив на які кішка розслабляється і підтискає лапки до тулуба. Ці рецептори особливо активні в кошенят і дозволяють кішці-мамі переносити кошенят із місця на місце. Але людині цього робити не варто. Без травм і наслідків це може зробити тільки кішка-мама зі своїми кошенятами.

 

14. Коти погано розрізняють смак їжі. На язиці кота всього 473 смакові точки (в людини - 9000). Смакові рецептори котів не сприймають цукор.

 

15. Коти набагато гірше від людей бачать кольори (червоний їм зовсім недоступний, не можуть відрізнити червоний колір від зеленого, отже у них, як у людини може бути дальтонізм;

Зате вони можуть розпізнати 25 відтінків сірого кольору.

 

16. В кота в середньому 12 рухомих вуса (вібріса) з кожного боку мордочки. На їх кінчиках є велика кількість нервових закінчень, тому кіт з їх допомогою отримує інформацію про все, що його оточує - про предмети, про вітер, про температуру і т. п. без вібрісів не можуть полювати і взагалі почувають себе невпевнено. Вони допомагають котам визначити чи пролізе він в отвір.

 

17. На передніх лапках кота 5 "пальців", а на задніх - чотири.

 

18. У це важко повірити, але їхня сеча світиться в темряві.

 

19. Грудки шерсті називаються «безоари».

 

20. Кішки відповідальні за зникнення 33 різних видів, зокрема ссавців і птахів. Вони – серед 100 найбільш інвазивних видів.

 

Сценка у виконанні учнів «Кіт та Миші» Сл. 8

Розминка Хто знає, чому…? Сл. 9

(Проводять двоє ведучих)

Чому коти так багато часу проводять, вилизуючи свою шерсть? Для котів вилизування, крім засоби гігієни, є способом підтримувати психічну рівновагу. Догляд за шерстю заспокоює, нейтралізує зароджується агресивність. Вилизуючись, кіт злизує з шерсті певну кількість речовини, що містить вітамін, який необхідний для регулювання психічної рівноваги. Якщо позбути кота цієї можливості, він стане нервовим і може навіть загинути.

Чому деякі люди відчувають алергію на котячу шерсть? Строго кажучи, алергію викликає не шерсть, а протеїн FEL D1, що міститься в котячій слині. Коли кіт вмивається і облизується, він переносить слину на свою шерсть, після чого вона може потрапляти на меблі та килими. У різних особин різну кількість виділяється протеїну, однак в загальному випадку кішки менш алергенні, ніж коти. Існує два способи профілактики такої алергії - купати кота, змиваючи речовини з вовни (що не рекомендується робити часто), або протирати котячу шерсть спеціальною м'якою ганчіркою.

Чому кіт, лежачи у вас на руках, перебирає лапами, "збиваючи" щось? Причина знову ж таки в дитинстві. Кошеня, що вигодовувалося материнським молоком, масажуючи лапками живіт кішки, стимулює "подачу" молока. Доросла тварина використовує цей прийом, щоб показати крайню ступінь комфорту і задоволення.

Чому коти дряпають меблі та шпалери? Прийнято вважати, що таким чином коти точать свої кігті. Але навіть якщо ви запропонуєте коту зручне точило для нігтів, все одно він із задоволенням поточит пазурі об кут стіни або диван (у вашу відсутність). Це відбувається в тому числі тому, що на котячих лапах, між пальцями, розташовані спеціальні залози, якими кіт мітить свою територію.

Чому негайно після того, як ви погладили кота, він починає вилизуватися? Є дві теорії, згідно однієї, кіт намагається позбутися від вашого запаху, по другий - навпаки, пробує його на смак, щоб "продовжити задоволення".

Чому кіт, якщо його довго пестити, може раптово дряпнути або вкусити? Якщо людина випадково чіпатиме чутливі для кота області - вуха, ніс, хвіст, кіт може звуком дати зрозуміти, що "досить вже!", якщо ж людина не перестає, то кіт може вкусити або дряпнути. Йому просто набридають ласки.

Чому кіт іноді дряпає підлогу або "зариває" миску з їжею? Це може відбуватися з двох причин - чи кіт намагається зарити їжу "про запас", або показує такою дією, що їжа йому не подобається.

Чому коти несильно кусають за шкіру і тримають кілька секунд? Деякі коти, коли вони себе почувають чудово, затискають складку шкіри людини між зубами і недовго тримають. Це своєрідний котячий поцілунок.

Чому коти приносять вам мертвих мишей? Існує мінімум 4 теорії:
1. Кіт дарує вам подарунок, на знак своєї дружби або за те, що ви його годуєте.
2. Кіт вважає вас бездарним мисливцем, і намагається вас навчити полювати.
3. Кіт переносить жертву в безпечне тепле місце, де згодом може її з'їсти.
4. Кіт по-своєму намагається врятувати вас від голоду.

Чому коти люблять пити капаючу з крана воду? Коти, як і інші тварини, воліють свіжу їжу і воду. З їх точки зору проточна вода здається більш свіжою, тому вода, що ллється з крана, для них більш приваблива, ніж стоїть в мисці. З цієї ж причини коти люблять пити з великих ємностей (мій кіт любить пити виключно з відра, і дуже неохоче п'є з чаші).

Чому одні коти люблять валеріанку, а інші ні? Вчені стверджують, що справа в особливому гені. Деякі коти люблять качатися по листю валеріани, облизуючи себе, деякі швидко її з'їдають, деякі абсолютно байдужі. Ще одна можлива причина - запах валеріанки схожий на запах кішки в певні періоди.

Чому кішка розмахує хвостом? Коти махають своїми хвостами, коли стоять перед вибором, при цьому одне бажання блокує інше. Наприклад, якщо кіт стоїть в дверному отворі, і хоче вийти, а на вулиці йде дощ, хвіст гойдатиметься із-за внутрішнього конфлікту. Кіт хоче вийти, але не хоче промокнути. Як тільки він прийме рішення (залишитися удома, або вийти під дощ), хвіст негайно припинить розгойдуватися.
Якщо кішка біля Вас, і її хвіст тремтить - це найбільше відчуття любові, яке вона може виразити. Коли хвіст починає опускатися, значить, настрій змінився - можна відійти, вона не образиться.

Чому коти муркочуть? Коти видають мурликающие звуки з багатьох причин. Багато експертів вважають, що кішки муркочуть відчуваючи інтенсивну емоцію (задоволення або біль). Кішки використовують при спілкуванні більше сотні різних звуків, перевершуючи в цьому собаку, шимпанзе і горили.

Чому кіт не любить їсти з миски, а тягне їжу на підлогу? Більшість котів не люблять, коли їжа тісно стикається з посудом. До того ж у вузькій ємності частина їжі може бути недоступна. Тому коти люблять їсти з широкої невисокою ємності, а ще краще - з підлоги.

Чому кішки не люблять солодке? Виявляється, що вся справа в дефектному гені рецептора смаку. Кішки просто не знають, що таке солодке, вони не можуть відчути цей смак. Молекулярний аналіз показує, що у великих кішок теж є такий дефектний ген, і швидше за все, саме він допоміг у формуванні розвитку їх м'ясоїдної поведінки.

Чому кішки не вдаряються при падінні навіть з великої висоти? Вивчивши обставини безлічі вдалих падінь тварин, вчені встановили, що кішкам допомагає так званий "ефект парашута": їх лапи подовжуються, а тіло розширюється, знижуючи швидкість падіння. При мінімальній же висоті кішки використовують, насамперед, еластичність своїх лап.
Інше пояснення: при падінні з великої висоти кішка притискає лапи і хвіст до тіла і летить, обертаючись - тим самим вона уповільнює падіння. І перед приземленням випрямляє лапи.

Чому кішка обтрушує лапи? Щоб показати відразу до чогось, кішка піднімає лапи і трясе ними. Можливо, це пов'язано з інстинктивною дією обтрушування від води, яка неприємна більшості кішок.

Чому коти ховаються, коли хворі? Інстинкт каже котові, що, коли він слабкий, він легка здобич для хижака, тому в періоди хвороби коти намагаються сховатися від можливих небезпек.

 

Коти справді загадкові тварини, які дивують нас кожного дня

 

 

Відеофрагмент «Дивні факти про котів» 5,71хв Сл.10-12

 

1.Так, Ісаак Ньютон винайшов дверний прохід для котів після того, як його власний кіт весь час відкривав двері і руйнував його світлові експерименти.

 

 

2. У Нікола Тесла прийшло натхнення до вивчення електрики після того, як від свого кота отримав електричний шок.

 

Сл. 13 Від хвоста і до вусів – все узнаєш про котів!

 

Кіт улюблена домашня тварина. Мабуть, кожен з нас знає скільки живе кіт, що він їсть. А що ще цікаве про котів можна взнати?

 

1. Коти, на відміну від собак, не можуть сфокусувати погляд на близько розташованих предметах, тобто коти далекозорі, а собаки короткозорі.

Фактично, краще всього кішка бачить на відстані від 75 см до 2-6 метрів.

 

  1. Коти потіють через подушечки своїх лап.

На інших ділянках тіла в них немає потових залоз.

 

3. Коти розвинули свій « тон голосу», щоб спілкуватися з людьми.

Природній вокальний діапазон котів був би нечутний людям,але їхні відчуття прив’язаності , голоду, страху вони показують в діапазоні людського слуху.

 

4. Коти труться об людей не тільки з ласки, але й для того, щоб помітити територію запахом залоз, розташованих навколо морди. Також запах виділяють області біля котячого хвоста і лап.

5. Вчені не знають точно, яким чином кішка муркоче. Більшість ветеринарів вважають, що кішка муркоче вібрацією голосових зв'язок, розташованих глибоко в горлі. Для цього м'язи гортані відкривають і закривають прохід повітря близько 25 разів на секунду.

6. Існує порода кішок, які люблять купатися. Шерсть Турецького Вана, породи, виведеної в Центральній Азії, має унікальну текстуру, яка робить її водонепроникною.

7. 30% часу неспання кішка витрачає на себе кохану: на вилизування та інші «косметичні процедури».

 

8. Приблизно 1/3 власників кішок вважають, що вихованці здатні читати їх думки.

9. У дорослої кішки 30 зубів. У кошенят - 26 молочних зубів, які випадають в віці півроку.

10. Кігті на задніх лапах кішки не такі гострі, як на передніх.

11. Всі кішки ховають кігті в стані спокою, за винятком гепарда.

 

12. Більшість кішок є правшами, а більшість котів – лівшами.

Що може бути спільного у кота, верблюда або жирафи? Ці три тварини пересуваються незвично: лівою-правою, лівою-правою. Всі інші представники тваринного світу ходять за традицією: правою-лівою. До речі, перший спосіб набагато вигідніший: саме завдяки йому кіт розвиває високу швидкість і ступає безшумно. Так що не вірте прикметами і не бійтеся вставати вранці з лівої ноги.

 

А ось ще деякі корисні поради

Слайд 14 Корисні поради

Учень 1. Якщо кішка дере меблі, спробуйте додати цьому місцю аромат лимона або апельсина. Кішки ненавидять ці запахи.

Учень 2.Не беріть кошеня або кішку за загривок. Тільки кішки можуть робити це без шкоди, і тільки з своїми кошенятами.

Учень 1.Кішки розуміють тон голосу. Коли говорите з котами, пам'ятайте про тон голосу. Кішки розуміють, коли ви злитеся на них (хоча можуть і не показувати вигляду).

Учень 2.Ніколи не годуйте кішку собачим кормом. Потреба котів в протеїнах в 5 разів більше, ніж у собак.

Учень 1. Зазвичай кішки починають щось впевнено їсти після трьох дегустаційних спроб. Тож якщо вам треба лікувати тварину, то кладіть антибіотик у четвертий шматочок шинки…

Учень 2.Можуть коти і кішки лікувати і нас.

Учень 1. Кажуть, що люди, в яких є ці домашні улюбленці, живуть довше і менше схильні до стресів і серцевих нападів.

Слайд 15 Фелінотерапія (Учні по черзі наводять факти)

Недаремно котів називають «чотириногими лікарями», бо ці «вусаті маги» бепомилково знаходять наше хворе місце і лягають там, зробивши перед цим масаж своїми подушечками лапок і кігтиками.

 

Уже в 70-і роки ХІХ століття вчені звернули увагу на те, що деякі тварини мають сильну енергетику, і можуть допомогти людині вилікуватися від хвороб. Так в медицині з'явився ще один напрямок лікування за допомогою тварин – анімалотерапія і її гілка – фелінотерапія (від латинського felis – кішка) – методи профілактики і лікування різних захворювань при допомозі особливого роду контакту з кішками. Фелінотерапія основана на принципах взаємообміну енергією.

 

Найбільший ефект досягається, коли тварина живе у вас вдома, процеси оздоровлення відбуваються найкраще.

 

Коти – це тварини, які здатні звільнити людину від болі. Коли господарі схвильовані, то тварини від них не відходять, ніби намагаються допомогти, муркочуть, випускають кігті, або зігрівають своїм теплом.

 

Вчені геронтологи із Германії дослідили, що коти продовжують життя людини на 10 років, порівнюючи із тими, що їх ніколи не тримали. І до лікарів господарі котів звертаються в 5 разів рідше.

Коти можуть лікувати: Сл 16

Психоемоційні розлади

Всі коти прекрасні компаньйони, і людина не відчуває себе самотньою.

Коти знімають стрес, втому, допомога при розв’язанні сімейних конфліктів, створюють позитивну енергетичну атмосферу в приміщенні.

 

Найкращі невропатологи і психотерапевти це - персидські, сибірські, ангорські, бірманські і норвежські лісові. Їх «пацієнти» люди, які страждають неспанням, можуть зняти роздратованість та депресію.

Помітили, що коти чорного кольору забирають у людини вдвічі більше негативної енергії, ніж коти іншого кольору. Бо про чорних котів можна наслухатися різних вигадок.

Рижі коти віддають свою позитивну енергію. Сірого кольору здатні заспокоювати. А найкращими цілителями вважаються коти білого забарвлення, яких в Англії продають навіть у аптеках.

 

Британські , екзотичні короткошерстні, картезіанські, шотландські веслоухі, російські голубі, бенгальські – з «плюшовою» шубкою – «лікарі» кардіологічного профілю(лікують захворювання серця, судин, гіпертонію).

 

Відомі випадки, коли коти спасали своїх господарів від інфаркту та гіпертонічного кризу. У людини нормалізується тиск і пульс після того як погладити тварину. За даними дослідження англійських лікарів коти зменшують можливість повторення інфаркту міокарда.

 

Коли в організмі людини відбуваються якісь порушення, виникають больові відчуття. Це говорить про зміни енергетичного потенціалу на якійсь ділянці тіла. Це і відчувають коти, і є єдиними представниками ссавців, які за невідомими навіть вченим причинами поглинають певну кількість негативної енергії, торкаються до хворого місця людини.

Доказом є той факт, що коти люблять лежати на телевізорах, холодильниках, працюючих пральних машинах, комп’ютерах , тобто на тих приладах, які виділяють у навколишнє середовище негативні електромагнітні коливання.

 

До речі…

Сфінкси, сіамські, орієнтальні, абіссінські, тонкінські, корати, єгипетські мау, як правило, найкраще впоруються з хворобами шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи, гастритами, колітами, печінковими і нирковими недугами, гінекологічними проблемами.

 

Лікують опорно-рухову систему

Персидським котам підвладні болі в суглобах і остеохондроз.

Муркотання котів замінює лікування ультразвуком. Це прекрасний енергоінфомаційний пристрій. Муркотіння позитивно впливає на переломи, зрощення кісток прискорюється, зміцнюється кісткова тканина, що є попередженням остеопорозу, зменшується біль у суглобах.

Також активізують іммунну систему

Муркотіння підвищує захисні сили організму. Слина котів містить бактерицидну речовину лізоцим, а тому оброблені нею рани , швидко заживають.

 

Коти позитивно впливають і на дітей, особливо корисно спілкуватися у віці з 5 до 8 років. Такі діти мають хороший імунітет, стійку психіку, менше хворіють і краще навчаються в школі. При цьому , звичайно потрібно враховувати протипоказання – алергію на шерсть, неприязнь до котів, шкірні захворювання, а також стан при якому відбувається загострення психічних хвороб.

 

Для отримання позитивного результату від фелінотерапії потрібно враховувати безліч факторів, пов’язаних із специфікою лікування конкретних хвороб:

 

  • час доби , коли проходить контакт з твариною, наприклад, хвороби легень краще всього лікувати з 3 до 5 ранку, а серцевосудинні – з 11 до 13 годин.

 

 

  • Довжина шерсті догошерстні успішно лікують від неспання, депресії, знервованості. Середньошерстні підходять людям із серцевими хворобами.
  • Забарвлення кішки – чорні допомагають при хронічній втомі, кремові – бадьорять, сіроголубі знімають стрес, а білі – універсальні від усіх недугів.

 

 

  • Стать тварини кішки незамінні при протидії нервовим хворобам, котів рекомендують при радикуліті та артрозах.

 

Медичні, наукові дослідження показали, різні породи котів в силу своїх індивідуальних особливостей впливають на людський організм по-різному:

 

  • теплом; температура котячого тіла 3839 градусів має мякий прогріваючий, заспокійливий та протизапальний ефект.

 

 

  • енергетикою; живляться негативною енергією, нейтралізують її.

 

 

звуком – муркотіння , органна вібрація; справа в тому, що коти створюють звуки на частоті 16- 44 Герц – це оптимальна частота, яка позитивно впливає на організм – активізує його захисні функції і підвищує імунітет. Дивні властивості свого голосу тварини використовують як для самолікування, так і допомоги своїм господарям.

 

Цікаво, сеанси фелінотерапії можна проводити і без участі кішок – просто прослуховувати аудіо записи їхнього голосу. (Звучить фрагмент).Сл 17

 

Важливо знати, що користь від фелінотерапії можна отримати тільки при умові любові й поваги до котів і кішок, позитивних емоціях.

 

Режим проведення фелінотерапії – бажано кожного дня від 10 хвилин до 2 годин, для профілактики достатньо 1-2 рази на тиждень.

 

Спеціалісти , що займаються фелінотерапією, дуже цінять свій хвостатий персонал.

 

Коти і кішки - дивовижно добрі й граціозні, мудрі та ласкаві тварини, дуже довірливі й уважні не тільки до самих себе, але і до нас, намагаються бути нав’язливими тільки по-доброму, наполегливо поважають свободу. І крок їм на зустріч, дозволяє всім нам ще раз нагадати про дуже важливі речі, які нами часто не беруться до уваги.

 

Про те, що кожен з нас також може бути трішечки вільніший і розкутіший в своїй доброті, що ми цілком в силах допомогти тим, хто довірився нам, що життя може бути сповненим взаєморозуміння і затишку, теплоти та краси, що життя дуже прекрасна та чудова річ!

 

Тож поспішаємо привітати нас усіх з цим чудовим Днем.

 

( Всі разом говорять ) З Днем кота!

Сл. 18 Пісня «Чорный кот» (Жил да был чорный кот за углом…) у виконанні учениці.

Учитель. Вибирайте, вірити чи не вірити. Можливо, сьогоднішній захід змінить ваше ставлення до кішки, що пребігає вам дорогу. Нехай в усіх усе буде добре!

Сл. 19 Дякуємо за увагу!

 

Категорія: Розробки заходів | Додав: Паук (08.03.2018) | Автор: Лідія
Переглядів: 461 | Теги: розробка, лікування, корисні поради, фелінотерапія, захід, коти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]